Klimalı Kabin Görselleri :

Klimalı Kabin
Klimalı Kabin

IP-54

klimali.jpg
klimali.jpg
klimali2.jpg
klimali2.jpg
Klimalı Kabin
Klimalı Kabin

IP-54

Klimalı Kabin
Klimalı Kabin

IP-54

Klimalı Kabin
Klimalı Kabin

IP-54

Klimalı Kabin
Klimalı Kabin

IP-54

Klimalı Kabin
Klimalı Kabin

IP-54

 

 

Airbox, Tellus kalitesi ile Türkiye'de.

 

Banka şubeleri, mağazalar, data center'lar, bilgi işlem merkezleri, kamu kurumları ve daha bir çok alanda yüksek maliyetli server odalarına son! Yüksek enerji tasarrufu ve maksimum verimlilik prensibiyle çalışan airbox kabinetler sayesinde hem ekonomiden hem de mekandan tasarruf edeceksiniz. 

Bilindiği gibi server ve network gibi data sunucularının kesintisiz çalışma kaidesine bağlı olarak oluşan mekanik ısının cihazlara ve dolayısıyla depolanan bilgilere zarar vermemesi amacıyla izole bir mekan ayrılarak kabinetler ve içerisindeki cihazlar normal oda sıcaklıklarından arındırılırlar. Bu mekanlar klimalar vasıtasıyla iklimlendirilirler ve bu iklimlendirme yüksek maliyetlere rağmen 24 saat esasına göre soğutma işlemine tabi tutulurlar. Bu hem klimanın kesintisiz çalışması nedeniyle yorulmasına ve yıpranmasına, yüksek enerji giderlerine ve bu cihazlara müdahale eden personeller için olumsuz hava koşullarında çalışma ortamına sebep olmaktadır. Ayrıca bu mekanlar normal faaliyet alanlarından izole yerler olduğu için içerisinde güvenlik ve iklimlendirme sağlayıcılar gibi bir çok sabit gider kalemlerine de sahiptir. Standart bir data odasında yangın sensörleri, yerden yükseltme ve kablolama alanları gibi ek maliyetler de göz ardı edilemeyen diğer gider kalemleridir.

Airbox kabinler ise, cihazlarınızı ve teknolojinizi koruyan kabinleri birer data odası haline getiriyor. Kabinet ve içerisindeki cihazların yaydıkları ısı hesaplanarak watt gücü belirlenen tepe tipi ya da yan tip klimalar sayesinde sadece ısının yükseldiği anda ya da sizin belirlediğiniz bir ısıya ulaşıldığında devreye girmesi nedeniyle enerjiden büyük oranda tasarruf sağlıyorsunuz. Klima, tek bir kabine uygulanabildiği gibi bir kaç kabinin birleştirildiği durumlarda da iklimlendirme için gerekli olan watt gücü hesaplanarak tepe tipi ya da her iki yanda yan tip klima kullanılarak da uygulanabilmektedir. 

Airbox kabinler diğer standart server ve data kabinlerinden farklı bir üretim tekniğine sahiptir. Cihazların çıkardığı ısının, klima tarafından kusursuz bir şekilde absorbe edilmesi ve klimanın çalışmasını engelleyebilecek toz ve görünmeyen bileşenlerin kabin içerisine sızmaması için üretilen kabinlerin dünya IP standartları sınıflandırmasına göre IP54 koruma ve sızdırmazlık özelliklerine göre üretilmesi zorunludur. Maliyet açısından standart kabinler ile neredeyse aynı olan bu özellik sayesinde hem ısı kaybı önlenmiş hem de cihazlarınız dışarıdan gelen tozlara karşı korunmuş olur. 

Klima yalnızca üzerinde bulunan termostat ayarıyla belirlenmiş ısıya ulaşıldığında devreye girer. Kabin içerisinde oluşan ısı genleşerek yükselir. Yükselen bu hava klima tarafından emilir ve yanlardan soğuk hava aktarımına başlar. Kabin içerisine aktarılan bu soğuk hava kabinin tabanına kadar ulaşır ve burdan yine cihazların bulunduğu orta kısımda birleşir ve yukarı doğru bir seyir izleyerek tüm cihazlarınızın eşit miktarda soğutulmasını sağlar.

Airbox kabinler için özel olarak üretilmiş yoğunlaştırma kabı sayesinde klimanın tahliye borusundan çıkabilecek su damlacıkları buharlaştırılarak ayrı bir gider kanalı oluşturmanıza gerek kalmaz. Standart olarak kabin içerisindeki ısının 35 dereceye ulaşması ile devreye giren klimanın bu ısı ayarı üzerinde bulunan termostat sayesinde her dereceye ayarlanabilmektedir. Standart çalışma koşullarında klima hiç bir surette su damlacığı üretmez. 

Dış görünüm açısından estetik özellikleri ile dikkat çeken klimalı kabinlerinizi banka şubelerinde, mağazalarda, özel şirketler ve kamu dairelerinde rahatlıkla kullanabilir, parmak izinden göz retinasına, şifrelemeden uzaktan kilit açma gibi bir çok güvenlik önlemiyle donatabileceğiniz kapı açma sistemleri sayesinde kabinin yetkisiz kişilerce kullanımı da önleyebilirsiniz.

Airbox'ınız için ısıl yük hesabına göre sizlere en uygun vatt gücüne sahip 2 yıl garantili dünyanın en iyi pano tipi klima markaları ile hizmet veriyoruz.

Rittal Marka Klima Teknik Dataları

Pfannenberg Marka Klima Teknik Dataları