Tellus Akademi

 

“7'den 70'e eğitim“ hepimizin bildiği bu başlığı bizler Al-kor bünyesinde benimseyerek “Tellus Akademi“ departmanımızda tüm çalışanlarımıza yaşatmak için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.

 

Eğitim-öğretim hayatı başladığı zamanlarda çocuklar heyecan içinde okula alışmaya çalışırken veliler ve eğitimciler de iyi bir eğitim yılı olması için gerekli hazırlamaları tamamlama telaşında olurlar.

 

Fakat eğitimle ilgili bir diğer ve en önemli grup ise İşverenler ve çalışanlar olmaya devam ediyor. Eğitim ve yetenek yönetimi uygulamaları araştırmasının verilerine göre 2012 yılında % 53,5 olan eğitim yaygınlık oranının 2013 de % 61,6 ya yükselmesi ve yüzde 64,7 olarak belirlenmiş olan Avrupa hedeflerinin yakın bir değeri olduğunu görüyoruz.

 

2008 yılında çalışan başına ortalama yıllık 30 saat olan eğitim süresi, ekonomik durgunlukla birlikte izleyen yıllarda azalma eğilimi göstermiş ancak bu trend 2010 yılından itibaren tekrar yükselmeye başlamış. Bu yükseliş 2013 yılında da sürerek devam etmiş ve ortalama eğitim süresi 2014 yılında 28 saat olarak hedeflenmiştir.

 

Eğitmen olarak iç kaynakların kullanımı kurumlar tarafından öncelik olarak görülüyor ve artış göstermekle birlikte, bu görevlerde bulunan eğitmenler için teşvik ve ödüllendirme uygulamalarının yeterli seviyede olmadığı göze çarpıyor.

 

Yatırım yapılan eğitim konularının yüzde 90’dan fazlasını mesleki bilgi eğitimleri ile yetkinlik ve beceri geliştirme eğitimleri oluşturuyor. Bizde Al-Kor grubu olarak 2013 yılında İş mükemmelliği Projesine imza atmış bulunmaktayız

..