Neden TELLUS Kabinet?

 

Bilgi ve data transferinin beyni olan server ve network cihazlarının korunması bu bilgiyi kullananlar için vazgeçilmez bir zorunluluktur. Günümüzde bilgiye ihtiyacı olan tüm birimler bu bilgilere kolay ve çabuk erişmek istedikleri gibi bu bilgilerin depolanmasını ve korunmasını da talep ederler. Günümüz teknoloji dünyasında tüm şirketler ve kurumların beyni konumunda olan server ve data cihazlarının korunması, iklimlendirilmesi, konumlandırılması, enerji ile beslenmesi ve aslında bu beynin fonksiyonlarını yerine getirmesi bu hususta kalıcı ve güvenilir çözümler sunan kabinetler sayesinde gerçekleşir. 

 

Bir kabinet yukarıda konu edilen fonksiyonları nedeniyle basit metal aksamların ötesinde bir çok özellik ve kabiliyete sahip olmalıdır. Bunların başında sağlamlık ve modülerlik gelir. Kabinette kullanılan sacın kalitesi, kalınlığı, kesim ve bükümleri, aksesuarları, iklimlendirmesi, enerji beslemesi, topraklaması, cam ya da perforasyonu, kapı kolları ve kilitleri, IP koruma fonksiyonları, kablolama yetenekleri gibi özellik kabinetin sağlamlığını; yan panellerin açılır olması, kapı ve kapakların açılma dereceleri, tekerlek grubunun hareket kabiliyeti, kablo kanallarının çeşitliliği, cihaz dikmelerinin hareketli olması, birleşen aksamların kolay sökülüp takılması, tüm aksesuarların rack tipi olması gibi özellikler ise kabinetin modülerliğini sağlar.

 

Sağlamlık ve modüler yapı bir kabinin kullanım ömrünü uzatır. Satın aldığınız Tellus markalı her kabinet uzun ömürlüdür. Bu sebeple TELLUS, teknolojinin korunmasında kalıcı çözümler sunar!

 

İşte, neden Tellus kabinet sorusunun cevapları : 

5 bükümlü geçme direkler sayesinde yüksek ağırlık taşıma kapasitesi
Tüm dikili tip kabinetlerin dikmelerinin tavana asılmasıyla 2 katı mukavemet kazanarak daha çok ağırlık taşıyabilmesi
Server kabinetlerin ön ve arka kapaklarında, Network kabinetlerin arka panel kapaklarında çift cidarlı üretilen kapakların daha sağlam bir yapıda olması
Network kabinetlerde 4mm. temperli cam kullanılarak kırılma riskinin minimize edilmesi
A1 Kalite DKP Sac
Dikmelerin ileri geri hareketiyle cihaz değişikliklerinde ve kullanımda kolaylık
Sabit ve hareketli rafların derinlik ayarı yapılabilmesiyle bu modüler yapının sürdürülebilirliği
Ön, arka, alt ve üstten yapılabilecek kablo girişleriyle kurulum kolaylığı
Yan kapakların çıkartılmasıyla yan yana bağlantı yapılabilme özelliği
42U ve 45U kabinetlerde yan kapakların çift kapak olarak üretilmesiyle kurulum ve kullanım kolaylığı